«Απόδραση» από την Αριδαία με buzzer beater του Τασιούδη – Φ.Ο. Αριδαίας – Αριστοτέλης Φλώρινας 79 – 82

Σε ένα συνεχές ντέρμπι, από την αρχή μέχρι και το τέλος, ο Αριστοτέλης κατάφερε να περάσει και από την Αριδαία με σκορ 82-79 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, φτάνοντας ταυτόχρονα τις πέντε συνεχόμενες νίκες.
Οι δύο αντίπαλοι ήταν πολύ κοντά στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με την ομάδα μας να έχει, έστω και ένα πενιχρό προβάδισμα ήδη από την δεύτερη περίοδο (τέλος ημιχρόνου 40-44).
Ο Αριστοτέλης δεν έχασε ποτέ το προβάδισμα και όντας ιδιαίτερα ψύχραιμος στο φινάλε, πέτυχε 9 πόντους στα τελευταία πέντε λεπτά της μονομαχίας και δέχθηκε 7, κατόρθωσε να περάσει από την εν λόγω έδρα στο νήμα, με buzzer beater τρίποντο του αρχηγού Γιώργου Τασιούδη, σκαρφαλώνοντας παράλληλα στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δεκάλεπτα: 21-24, 40-44, 64-65, 79-82

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Ράπτης

Φ.Ο Αριδαίας (Ροδάς): Γιώρτσιος 14(3), Φόρογλου, Πυδαράκης 18(1),
Θωμαΐδης 13, Μπακιρτζής 17, Γκαβέζος 17(2)
Αριστοτέλης Φλώρινας (Μουρουζίδης): Καραποστόλου 9, Τσιόγκας Η. 7,