Αριστοτέλης Φλώρινας B.C. – Φ.Ο. Αριδαίας 82-79

Η ομάδα μας υποδέχτηκε την Κυριακή 21/11 στο Δ.Α.Κ. Φλώρινας την ομάδα του Φ.Ο. Αριδαίας, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής κατηγορίας. Οι παίκτες μας μπήκαν συγκεντρωμένοι από την αρχή του παιχνιδιού κάνοντας ένα πολύ καλό επιθετικά πρώτο ημίχρονο. Έδειξαν όμως ολιγωρία σε κάποιες στιγμές στην άμυνα και πήγαν στα αποδυτήρια στο πρώτο μισό του αγώνα με το ισόπαλο σκορ 44-44.

Γνωρίζοντας ότι η νίκη θα έρθει από την άμυνα, οι παίκτες του Πέτρου Μουρουζίδη έβγαλαν ομαδικό αμυντικά εγωισμό στο 4ο δεκάλεπτο και κρατώντας τον ίδιο ρυθμό επιθετικά, έφτασαν σε μια πολύτιμη νίκη απέναντι σε μια από τις πιο ανταγωνιστικές ομάδες του πρωταθλήματος που έχει βάλει υψηλούς στόχους την φετινή χρονιά.

Την Τετάρτη 24/11/2021 στις 7:00μ.μ. στο Δ.Α.Κ. Φλώρινας η ομάδα μας φιλοξενεί τον Α.Ο.Κ. Βέροιας στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής.

Δεκάλεπτα: 25-23, 44-44, 62-63, 82-79

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης – Λυγούρας

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ (Μουρουζίδης): Τσιόγκας Η. 21, Τσιώγκας Β. 6 (2), Τσίρμπας 8 (2), Πεταλωτής 21 (1), Τασιούδης 7 (1), Καραγιαννίδης, Κύρτσος, Κωστούλας 7(1), Ντεβές, Ματούλας 12 (4), Ντρίζα Α., Ντρίζα Φ.

Φ.Ο. ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Τζιόμαλος): Γιώρτσιος 6 (2), Φόρογλου 8 (2), Καραμπέκης 10 (1), Πυδαράκης 14, Θωμαϊδης 6, Μπακιρτζής 6, Μακρόπουλος 19 (1), Γκαβέζος 10