Ασταμάτητος ο Αριστοτέλης, 81-61 τους Ικάρους Γιαννιτσών

Στις έξι συνεχόμενες νίκες διεύρυνε το σερί του ο ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ που πέρασε μάλλον ένα εύκολο απόγευμα κόντρα στους τελευταίους του 5ου Ομίλου, Ίκαρους Γιαννιτσών τους οποίους και νίκησε τελικά με σκορ 81-61.

Από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι παίκτες του Πέτρου Μουρουζίδη κατάφεραν να ξεφύγουν των αντιπάλων τους έχοντας ως όπλο την πολύ καλή τους άμυνα (14 πόντοι στην 2η περίοδο, 30 συνολικά), ενώ το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στο δεύτερο μισό του αγώνα. Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας έχει φτάσει τους 24 βαθμούς και “βλέπει” την πρώτη δυάδα του πρωταθλήματος στην οποία βρίσκονται η Ακαδημία ΔΕΚΑ και ο Ναύαρχος Βότσης.

Δεκάλεπτα: 21-16, 39-30, 55-50, 81-61

Διαιτητές: Δικταπανίδης-Κανελλίδης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Μουρουζίδης): Καραποστόλου 15(3), Κίρτσος, Τσιόγκας Η. 20, Δούκας, Τσίρμπας 6(2), Ναϊπλής, Πεταλωτής 12(2), Τασιούδης 8(2), Παπαδόπουλος 8, Ματούλας 9(3), Ντρίζα Α.3(1), Ντρίζα Φ.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Οκλαλιώτης): Καραχισαρίδης, Σπόντης 3(1), Μαρκίδης 2, Παουλεάνου 4(1), Ελευθεριάδης 4, Σαμαράς 27(7), Οκλαλιώτης, Σανγκαρέ 6, Χαριστός 2, Παπαδόπουλος 7, Γουναρόπουλος 6