Διπλό για τον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ Φλώρινας στην έδρα του Λασσάνη Κοζάνης

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος ανδρών της Α’ κατηγορίας Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ. η ομάδα του Αριστοτέλη Φλώρινας επικράτησε εκτός έδρας της ομάδας του Λασσάνη Κοζάνης με τελικό σκορ 58-73.
Πραγματοποιώντας πολύ καλό ξεκίνημα και επιβάλλοντας πλήρως το ρυθμό της, η ομάδα του Στέλιου Χαλκιά κατάφερε να ξεφύγει από νωρίς στο σκορ και να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με το ευρύ 24-42.
Μπαίνοντας νωθρά στην επανάληψη και με κακές επιθετικές επιλογές απειλήθηκε στο 3ο δεκάλεπτο του αγώνα από την ομάδα του Λασσάνη. Βελτιώνοντας όμως την παρουσία του στο 4ο δεκάλεπτο κατάφερε να φύγει με την νίκη από το Δ.Α.Κ. «Ι. ΣΚΑΡΚΑΛΑ» της Κοζάνης.
Πολύ καλή η επιθετική παρουσία των Γκόνου, Παπαγρηγορίου και Παπούλια.
Τα δεκάλεπτα : 9-19,24-42,46-54,58-73
Λασσάνης Κοζάνης (Μήτσιαλος):Τσιρέκας, Κωτούλας 1, Σταυρόπουλος 8(1), Σταυρίδης 13(2), Νικητάκης 2, Γλυκόπουλος 6, Ναιπλής 12(1), Παπαβασιλειου 3(1), Λαμπρόπουλος 8, Κοκκίνης 5(1)
Αριστοτέλης Φλώρινας (Χαλκιάς):Δήμου, Νικολαΐδης 2, Παπαγρηγορίου 19(1), Γκόνος 21(1), Παπαδόπουλος 3, Γκατζόπουλος, Μπέλλης 2, Βίτκας 5(1), Παπούλιας 14, Γιαννάκης 2, Αλευρίδης 2, Βασιλείου 3
Διαιτητές : Τσιαπλής | Παπανικολάου