Μπάσκετ: Αριστοτέλης Φλώρινας B.C. – ΔΕΚΑ  – Σκορ: 86-60

Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα μας τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα του 5ου ομίλου της Γ’ εθνικής κατηγορίας της Ε.Ο.Κ.. Οι παίκτες του Πέτρου Μουρουζίδη υποδέχτηκαν στην πρεμιέρα του πρωταθήματος την ομάδα της ΔΕΚΑ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού  και κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους σε άμυνα και επίθεση, αποβάλλοντας με αυτόν τον τρόπο γρήγορα το άγχος της πρεμιέρας. Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 47-28.

Στην επανάληψη οι αθλητές της ομάδας μας, μένοντας συγκεντρωμένοι στο αγωνιστικό τους πλάνο και αγωνιζόμενοι με πάθος, κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη με τελικό σκορ 86-60.

Δεκάλεπτα: 31-10, 47-28, 67-38, 86-60

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης (Παπαπέτρου)

Αριστοτέλης Φλώρινας B.C. (Μουρουζίδης Πέτρος): Ντρίζα Φ., Ματούλας 6(2), Ντρίζα Ε. 2,  Γκόνος 5(1), Ναϊπλής, Γουάμπα 5, Πεταλωτής 12, Τασιούδης 14(1), Μανδαλάκης 16, Τσιάμης 14(2), Σαρρής 12(2), Τσακνάκης

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης Ιωσήφ): Μπόλδογλου 2, Μπόζιτς 8(1), Σαμαντούρωβ 8(1), Τσιμερίκας 9, Καλατζής, Τοπουζίδης 2, Τσιροπούλης Ι., Τσιροπούλης Μ. 8(1), Καλαποθαράκος 11, Καρυώτης 1, Κάσουρας 10, Χατζής