1η αγωνιστική 5ου ομίλου Γ’ Εθνικής Ε.Ο.Κ. Α.Π.Σ. Ναύαρχος Βότσης – Αριστοτέλης Φλώρινας B.C. 61-67

Μετά από μεγάλο διάστημα απραξίας, εξαιτίας της πανδημίας, η ομάδα μας ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας της Ε.Ο.Κ για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Τους παίκτες του Πέτρου Μουρουζίδη φιλοξένησε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η ομάδα του Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση Θεσσαλονίκης.

Οι αθλητές μας μπήκαν πολύ δυνατά στο 1ο δεκάλεπτο και κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους σε άμυνα και επίθεση. Στο 2ο δεκάλεπτο το σκηνικό του αγώνα άλλαξε, με τους παίκτες της αντίπαλης ομάδας να επικρατούν και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Έτσι το ημίχρονο του παιχνιδιού στο γήπεδο την Μίκρας έκλεισε με σκορ 39-33, προμηνύοντας για την αμφίρροπη εξέλιξη του στο δεύτερο μέρος του αγώνα.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Αριστοτέλη μένοντας συγκεντρωμένοι στο αγωνιστικό τους πλάνο, δείχνοντας εμπειρία και αγωνιζόμενοι με πάθος, κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη με τελικό σκορ 61-67.

Δεκάλεπτα: 16-23, 39-33, 46-51, 61-67

Διαιτητές: Νέδογλου – Καντζουρίδης

Α.Π.Σ. Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης 4, Παπαδόπουλος, Καραγιαννάκης 14, Γκοβεδάρος, Δεμερτζής 5, Δουβής 5, Αποστολίδης 16 (2), Καναράς 2, Ηλιόπουλος, Αγάθος 2, Γιαννακίδης 13 (2)

Αριστοτέλης Φλώρινας B.C. (Μουρουζίδης): Τσιόγκας Ηλίας 14, Τσιώγκας Βασίλης 11 (3), Τσίρμπας 1, Ναϊπλής 5 (1), Πεταλωτής 10, Τασιούδης 18, Καραγιαννίδης, Κωστούλας 8 (2), Παπαδόπουλος, Ματούλας, Ντρίζα Αλ., Ντρίζα Φιλ.