2ος αγώνας Πρωταθλήματος ENDURO Βορείου Ελλάδος 2017

2ος αγώνας Πρωταθλήματος ENDURO Βορείου Ελλάδος 2017 – Γρεβενά 14 Μαΐου κι η Φλώρινα μέσω του ΜΟΦ συμμετείχε με 4 αθλητές.
Στην 5η θέση Γενικής Κατάταξης και 4η θέση στην Κατηγορία ΒΕ2 τερμάτισε ο ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Νο747 με σπασμένο δάχτυλο στο αριστερό του χέρι από το 1ο ΣΕΧ του αγώνα!
Στην 15η θέση Γενικής Κατάταξης και 2η θέση στην Κατηγορία ΒΕS τερμάτισε ο ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Νο901 χωρίς προβλήματα.
Στην 12η θέση Κατηγορίας ΒΕ2 τερμάτισε ο ΣΤΑΣΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Νο712 με χτυπημένο ώμο από την αρχή της ημέρας!
Στην 13η θέση Κατηγορίας ΒΕ2 τερμάτισε ο ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΛΑΖΑΡΟΣ Νο755 με ένα κλατάρισμα μπροστινού ελαστικού στην τελευταία Ειδική Διαδρομή

Θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές μας και ειδικότερα στους ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ και ΣΤΑΣΙΝΗ που δεν εγκατέλειψαν τον αγώνα αλλά με τρομερούς πόνους συνέχισαν και τερμάτισαν και βαθμολογήθηκαν.