Tο ψηφοδέλτιο της “Νέας πρότασης μηχανικών” στην Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας

«ΝΕΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ»

ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΕΕ/ΤΔΜ  19/05/2024

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟΥ

Κατατέθηκε ο συνδυασμός της παράταξης “ΝΕΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ”, ενόψει των εκλογών του ΤΕΕ/ΤΔΜ της 19ης Μαΐου 2024.

Με την ευκαιρία αυτή ο επικεφαλής του συνδυασμού Νίκος Συλλίρης, έκανε την εξής δήλωση:

“Συμμετέχουμε στις εκλογές του ΤΕΕ/ΤΔΜ, που θα διεξαχθούν την Κυριακή, 19/05/2024 και αγωνιζόμαστε για ένα ΤΕΕ σύγχρονο, στην υπηρεσία των Μηχανικών, της Κοινωνίας και της Αειφόρου Ανάπτυξης.

Καταθέσαμε έναν συνδυασμό πολυσυμμετοχικό, ανεξάρτητο από διάφορα κέντρα εξουσίας, με κριτήριο την εμπειρία, την ανανέωση, τη συνέχεια και γνώμονα την ενίσχυση της συλλογικότητας, του  κύρους και του πολυδιάστατου θεσμικού ρόλου του Τεχνικού Επιμελητηρίου.

Η ΝΕΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ιδρύθηκε το 2013 και στη διάρκεια της λειτουργίας της άφησε το αδιαμφισβήτητο και ισχυρό αποτύπωμά της. Σεβόμαστε τις διαφορετικές πολιτικές και ιδεολογικές απόψεις των Συναδέλφων μας και βασιζόμαστε στην παραδοχή ότι ο κλάδος των Μηχανικών, διαχρονικά, συμβάλλει στην πρόοδο και την εξέλιξη της κοινωνίας μας. Παλεύουμε για την επίλυση των κοινών μας προβλημάτων και διεκδικούμε τη αναβάθμιση του ρόλου του ΤΕΕ, ως Τεχνικού Συμβούλου της Πολιτείας.

Η διασφάλιση του επαγγέλματός μας και η αναβάθμιση του ρόλου του ΤΕΕ, με έμφαση στην αποστολή του να μετέχει ενεργά, σε επιστημονική βάση, στο σχεδιασμό και την υλοποίηση κάθε αναπτυξιακού έργου, που διασφαλίζει το μέλλον των Μηχανικών και της Κοινωνίας συνθέτουν τη δική μας φιλοσοφία για το σήμερα και το αύριο του ΤΕΕ και εν προκειμένω του ΤΕΕ/ΤΔΜ.

Οι υποψήφιοι της Παράταξής μας προέρχονται: από το Εργοτάξιο και το Πανεπιστήμιο, από τον χώρο της Καινοτομίας της Έρευνας, της Εφαρμογής και της Τεχνικής Ανάπτυξης, από τη Δημόσια Διοίκηση και την Τοπική Αυτοδιοίκηση, την Εκπαίδευση και το Ελεύθερο Επάγγελμα.

Οι υποψήφιοι που απαρτίζουν το ψηφοδέλτιο της ΝΕΑΣ ΠΡΟΤΑΣΗΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ είναι:

Νομός Γρεβενών

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1. Βαρσάμη Αγορίτσα του Δημητρίου Πολιτικός Μηχανικός
2. Δόλγηρας Γεώργιος του Ιωσήφ Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός
3. Λιάκος Κωσταντίνος του Αστερίου Πολιτικός Μηχανικός

 

Νομός Καστοριάς

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1. Βαϊνάς Χρυσόστομος του Ιωάννη Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός
2. Δισλής Βασίλειος του Βύρωνα Πολιτικός Μηχανικός
3. Μέλλιος Αθανάσιος του Ζήση Πολιτικός Μηχανικός
4. Παπαντίνας Γεώργιος του Αργυρίου Πολιτικός Μηχανικός
5. Σπυροπούλου Γεωργία του Χαραλάμπους Πολιτικός Μηχανικός
6. Τσιαμούρης Στέργιος του Γεωργίου Μηχανολόγος Μηχανικός

 

Νομός Κοζάνης

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1. Αμαραντίδης Στυλιανός του Νικολάου Μηχανολόγος Μηχανικός
2. Βασιλειάδης Μιχαηλ του Γεωργίου Μηχανικός Περιβάλλοντος
3. Βουτσκίδης Παναγίωτης του Ιωάννη Μηχανικός Ηλεκτρονικών Υπολογιστών και Πληροφορικής
4. Γρηγοράκου Ελισάβετ του Θωμά Αρχιτέκτων Μηχανικός
5. Ιορδανίδου Παναγιώτα του Ευστρατίου Πολιτικός Μηχανικός
6. Καλογεράτου Παρασκευή του Χαραλάμπους Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός
7. Καρανικόλας Δημήτριος του Αντώνη Μηχανολόγος Μηχανικός
8. Κεσκελίδης Παύλος του Παναγιώτη Πολιτικός Μηχανικός
9. Κόκοτας Αθανάσιος του Λουκά Μηχανολόγος Μηχανικός
10. Κρεμμύδας Αθανάσιος του Θεόδωρου Μηχανολόγος Μηχανικός
11. Λογδανίδης Παύλος του Γεωργίου Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών
12. Λυγκώνη Χρυσούλα του Μιχαήλ Πολιτικός Μηχανικός
13. Μελίδης Χρυσοβαλάντης του Κων/νου Μηχανικός Ορυκτών Πόρων
14. Παγανάς Δημήτριος του Αναστασίου Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών
15. Παγούνη Χρυσούλα του Ιωάννη Μηχανικός Χωροταξίας και Ανάπτυξης
16. Παπαθανασίου Νικόλαου του Φωτίου Μηχανολόγος Μηχανικός
17. Παπασυννεφάκη Μαρία του Αντωνίου Αρχιτέκτων Μηχανικός
18. Παυλουδάκης Φραγκίσκος του Φραγκίσκου Μηχανικός Ορυκτών Πόρων
19. Σιδηρόπουλος Θεόφιλος του Κων/νου Πολιτικός Μηχανικός
20. Συλλίρης Νικόλαος του Χρήστου Μηχανολόγος Μηχανικός
21. Τζαγκαρίδου Αναστασία του Κων/νου Πολιτικός Μηχανικός
22. Τσικουρώνας Ηλίας του Απόστολού Πολιτικός Μηχανικός
23. Φελεκίδης Παναγιώτης του Γεωργίου Μηχανολόγος Μηχανικός
24. Φωτιάδης Γαβρίηλ του Ευαγγέλλου Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Υπολογιστών
25. Χαλαϊδόπουλος Κων/νος του Μιλτιάδη Πολιτικός Μηχανικός

 

Νομός Φλώρινας

Α/Α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ
1. Γκέκτση Άννα του Ευαγγέλλου Πολιτικός Μηχανικός
2. Δέτσικα Μαρία του Ηλία Πολιτικός Μηχανικός
3. Κοντίνης Νικόλαος του Σπυρίδωνα Πολιτικός Μηχανικός
4. Μαυρίδης Κωνσταντίνος του Ιωάννη Πολιτικός Μηχανικός
5. Μπραγιάννης Δημήτρης του Χρήστου Πολιτικός Μηχανικός
6. Παπαγιαννάκης Μιχαήλ του Χρήστου Αρχιτέκτων Μηχανικός
7. Σαχινίδης Βασίλειος του Γεωργίου Πολιτικός Μηχανικός

 

Καλούμε τους συναδέλφους σε συμμετοχή και αγώνα.

Έτσι μόνο κερδίζονται οι μάχες.

Εμείς δώσαμε δείγματα γραφής.

Τους ευχαριστούμε που μας τιμούν με την ψήφο τους.

Δεσμευόμαστε να φανούμε αντάξιοι της εμπιστοσύνης τους.

Αποτελεί Χρέος μας. Στους Μηχανικούς ανήκει η πρωτοπορία.

Ψηφίζουμε για ένα ΤΕΕ/ΤΔΜ ικανό ν’ ανταποκριθεί στις προκλήσεις των καιρών.

Ψηφίζουμε ΝΕΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ.”

Για το συνδυασμό “ΝΕΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ”

Ο Επικεφαλής

Νίκος Συλλίρης

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ