2 Αργυρά και 4 Χάλκινα για τους αθλητές της Γ.Ε. Φλώρινας στη Θεσσαλονίκη

Με το δεξί ξεκίνησε η νέα χρονιά από την Θεσσαλονίκη για τους ξιφομάχους της Γ.Ε.Φλώρινας!

Στο πρώτο κύπελλο της χρονιάς στην κατηγορία Νέων-Ανδρών/Νέων-Γυναικών (U20) ο Σωτήρης Γεροσίδερης και η Ηλιάννα Μπουζίκα έφτασαν μέχρι τον μεγάλο τελικό αήττητοι, κατακτώντας το Αργυρό μετάλλιο μετά από εξαιρετική εμφάνιση. Το Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η Καλλιρρόη Ναΐδη!

Εξαιρετική εμφάνιση, με πλασαρίσματα στις καλύτερες 8αδες της διοργάνωσης είχαμε και από τους υπόλοιπους αθλητές μας!

34η Αντωνία Κανδιλάρη

Στην κατηγορία Παμπαίδων/Παγκορασίδων και ανάπτυξης (U13 και U10) οι μικροί μας αθλητές μας έκαναν για άλλη μια φορά περήφανους. Ο Μιχάλης Γιάγκος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο γεμίζοντας μας αισιοδοξία για το μέλλον, ενώ και στα κορίτσια το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν η Αγγελίνα Γλούφτση και η Ιωάννα Τερπίνα, χαρίζοντας μας και αυτές με την σειρά τους πολλά χαμόγελα. Ωστόσο και τα υπόλοιπα πιτσιρίκια μας έβαλαν τα δυνατά τους και μας έκαναν περήφανους.