7η Ανάβαση Ελασσόνας – ο τίτλος ξανά στον Τάσο Χατζηχρήστο

Ολοκληρώθηκε με απολυτή επιτυχία η 7η Ανάβαση Ελασσόνας που προσμετρά βαθμολογικά στο Κύπελλο Αναβάσεων Βορείου Ελλάδος  με τον αριθμό ρεκόρ των 69 συμμετοχών από όλη τη Ελλάδα με συμπληρωμένες όλες τις κατηγορίες και έντονο τον ανταγωνισμό σε κάθε μια χωριστά.

Πολύ μεγάλη επιτυχία του Ευάγγελου Κωνσταντινίδη με Peugeot 207 από τα Γιαννιτσά όπου κυριάρχησε στην FST2  πετυχαίνοντας επίσης τον καλύτερο χρόνο ημέρας.

Εξαιρετική επίδοση του Γρηγορίου Σωτήρη κατακτώντας την 1η θέση με Opel Astra H  στην E12 με 2ο τον εξαιρετικό Ευάγγελο Παπατριανταφύλλου με Opel Ascona  και στην 3η θέση της Ε12 στον Φλωρινιώτη πρωταθλητή Τάσο Χατζηχρήστο με BMW M3 E36 η οποία 3η θέση ήταν αρκετή για να χαρίσει στον Τάσο ακόμη έναν τίτλο ενώ θα πρέπει να σημειωθεί επίσης η 5η θέση στην Ε12 του πρωτοεμφανιζόμενου Αβραάμ Αρχαγγελίδη με BMW 330 αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Επίσης άλλη μια πολύ καλή επιτυχημένη εμφάνιση για το Δημήτρη Χολέβα με το πανέμορφο Renault 5 GT turbo κατέκτησε την 4η θέση επάξια .

Πολύ καλή επίδοση του Γιάννη Κουτσοδήμου ο όποιος τερμάτισε 1ος  με Peugeot 106 στην κατηγορία CAT 4.

Εξαιρετική επίδοση του Κώστα Λαζαρίδη στην FST .

Θα πρέπει να σημειώσουμε την 3η θέση με ΤΟΥΟΤΑ Corolla του αειθαλή Μπαλάση Σγουρή στην κατηγορία FST2  όπως και την πολύ εξαιρετική εμφάνιση του Ατματζίδη Κώσταντίνου με Golf MK1 από την Δράμα  οι οποίοι συνεχίζουν να δίνουν μαθήματα οδηγικών ικανοτήτων και αθλητικού  ήθους.

Πολύ καλή επίδοση του Νίκου Στραβοκώστα στην κατηγορία FSA  που κατέκτησε τη 2η θέση Alfa Romeo 156 καθώς και του Δ. Μπερτζέμη με BMW M3 E36 που κατέκτησε την 3η θέση .

Σημειώνουμε την πολύ καλή εμφάνιση του Θανάση Τσιτσιγιάννη με Citroen Saxo 5η θέση και του Δημήτρη Κεχαγιά με Peugeot 106 6η θέση στην CAT3.

Πολλά συγχαρητήρια στον προσωπικό φίλο Δήμο Χαρίλαο για την 3η θέση στην FSA2L όπως επίσης και στον Θόδωρο Παπαβασιλείου για την κατάκτηση της 1ης θέσης

Θα πρέπει να σημειώσουμε την εξαιρετική εμφάνιση του Κώστα Τσοκάνη με TOYOTA Celica οπού μαζί με τους υπόλοιπους  Driftαδες ξεσήκωσαν τους όλους τους θεατές το διήμερο του αγώνα.

Συγχαρητήρια στην ΛΑΜΚΕ για την άψογη διοργάνωση όπως και το Ράδιο Ελασσόνα 88.4 και προσωπικά τον Ανδρέα Νικούλη για την υποστήριξη.